Arsenal deklasirao Chelsea u londonskom derbiju

Vodeći sastav engleskog fudbalskog prvenstva Arsenal u zaostalom je susretu 29. kola igranom u utorak na svom terenu pregazio gradskog rivala Chelsea sa 5:0 (1:0).

Arsenal je odlično započeo utakmicu. Trossard, koji je dobio priliku u prvoj postavi, odlično je iskorstio prvu šansu na meču i poslao snažan udarac iz blizine koji je Petroviću prošao ispod nogu. Domaćin je silovito napadao i u nastavku je Chelsea bio potpuno zbunjen. Do kraja prvog poluvremena, ipak, „Tobdžije“ nisu uspjele da povećaju prednost pa je utakmica bila otvorena.

Odličnu šansu je imao Declan Rice početkom drugog poluvremena, našao se sam ispred Petrovića, međutim, srpski golman je zaustavio njegov udarac. Samo četiri minuta kasnije je Odegaad odlično pronašao Havertza, ali je Petrović još jednom odlično intervenisao i zaustavio šut Nijemca.

Odbrane nije bilo poslije kornera koji je uslijedio. Lopta se nekoliko puta odbijala u kaznenom prostoru, došla je do Whitea koji je lijevom, slabijom nogom savladao čuvara mreže Chelseaja. Furiozno je Arsenal otvorio i drugo poluvrijeme i zasluženo uvećao prednost. Tu nije bio kraj pošto je Havertz iskoristio kontranapad u kome se našao i donio svom timu ogromnu prednost od 3:0 već poslije 57 minuta igre.

„Tobdžije“ nisu željele da stanu, a posebno je raspoložen bio Havertz, inače bivši igrač „Plavaca.“ Saka mu je odložio loptu u 65. minutu, a njemački reprezentativac je ponovo bio neumoljiv i stavio tačku na londonski derbi. Arsenal je želio da ponizi Chelsea i to im je uspjelo pa je čak i Ben White uspio da postigne drugi gol na meču poslije akcije kao na malom fudbalu u 70. minutu i tako „zapali petardu“ na „Emiratesu.“

Konačno je Arsenal stao, pa je konačan rezultat bio 5:0. Tim Mikela Artete je sada na 77 bodova i trenutno drže prvo mjesto, dok je Chelsea na devetom mjestu sa 47 bodova.